Hakkımızda

lotuslogoDüşünce dünyamızda yeni bir perspektif açmayı, entelektüel düzeyde yeni bir yol aralamayı hedefleyerek 1999 yılında faaliyete başlayan yayınevimizin en başta gelen hedefi, nitelikli düşünce eserlerini, edebi eserleri okurla buluşturmaktır. Bu çerçevede her geçen gün genişleyen yazar kadromuz, artan kitap sayımızla birlikte “yayılmayı” hak eden düşünceleri yaymaya; düşünce, edebiyat ve sanatla ve  kültüre hizmet etmeye devam ediyoruz.
Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Siyaset Felsefesi, Siyaset Sosyolojisi, Tarih Felsefesi özellikle ilgilendiğimiz alanları oluşturuyor. Lotus markamızla özellikle bu alanda yazılmış kaliteli eserleri yayımlıyoruz. Ayrıca edebiyat ve düşünce alanındaki klasikleri de Lotus markamızla yayımlıyoruz.
Farklı alanlarda da yayın üretmek amacıyla grubumuzun diğer markaları Kent Kitap, Kent Kardeş, Kitab-ı Hayat, Likya, Otorite, Patara Yayınları da yine yetkin ve kaliteli eserleri yayımlamaya devam ediyor. Kent Kitap markamızla edebiyat eserlerini ve popüler kitapları, Kent Kardeş markamızla hedef kitlesi çocuklar ve gençler olan eserleri, Kitab-ı Hayat markamızla maneviyat kitaplarını, Likya markamızla kültür araştırmaları, dil kitapları, kişisel gelişim ve psikoloji alanında kitapları, Otorite markamızla hukuk, siyaset, iktisat incelemeleriyle doktora ve yüksek lisans tezlerini yayımlıyoruz.
Cemil Meriç’in ifadesiyle hür fikrin kalesi olduğuna inandığımız dergilerin düşünce hayatımızdaki önemine binaen “Düşünen Siyaset” isimli bir dergimiz yıllardır okuyucularımızla buluşuyor. Her sayısında, bu “hür kale”den düşünce ufuklarına yeni tohumlar atılıyor, yeni pencereler açılıyor. Düşünen Siyaset sayfalarında bu güne kadar 300’den fazla düşünce adamının yazıları okuyucuyla buluşurken dergimiz, Türkiye’de entelektüel hayatının nabzını tutan, entelektüel gündemi belirleyen bir yayın olma vasfını kazanmıştır.
Yayın Grubumuz, sadece kitap yayımlamakla kalmayıp, dünyaya yeni bir bakış açısıyla yaklaşmanın sır perdesini aralayarak, binlerce yıllık kültürün ışığı ile geleceğe yürüyenlere yol arkadaşlığı yapmaya devam ediyor.

 

Kitaplarımızı dağıtan başlıca firmalar:

İSTANBUL

istanbulsiluet

(Doğrudan çalıştığımız dağıtımcılar)

Molla Fenari Sok. No: 18/A Cağaloğlu Fatih / İstanbul
Tel: 0212 526 99 41

 

Asmalı Mescit Mahallesi Ensiz Sokak No:3 Tünel Geçidi İşhanı A Blok Kat:2 Beyoğlu | İstanbul
Tel: 0212 245 87 01

 

  • CAĞALOĞLU DAĞITIM (Bazı kitaplarımız bulunur)

Alayköşkü Cad. Küçük Sok. No: 2, Cağaloğlu | İstanbul

Tel: 0212 512 77 38

(Dolaylı çalıştığımız dağıtımcılar)

Evren Mah. Halkalı Cad. Kuzu Sok. No:3-1 Güneşli | İstanbul

Tel: 0212 604 10 00

  • ALFA DAĞITIM 

Ticarethane sk. No:53 34410 Cağaloğlu | İstanbul

Tel: 0212 511 53 03

  • ARTI DAĞITIM 

Alemdar Mah. Çatalçeşme Sok. No: 25/2 Cağaloğlu | İstanbul

Tel: 0212 512 48 84

Gülbahar Mahallesi Gayret Sokak No:21/1-2 Mecidiyeköy | İstanbul

Tel: 0212 2724546

 

————————————————————————–

ANKARA

ankarasilueti

  • ORİON DAĞITIM

Selanik Cad. No : 72/22 Kızılay | Ankara

Tel : 0 312 417 78 35